Культура

DSC_0024 DSC_0327 DSC_0368 DSC_0603 DSC_0606

Основними напрямками діяльності 42 гарнізонного будинку офіцерів у 2016 році було визначено:

Розвиток соціокультурної сфери, а саме розширення гурткової мережі, збільшення кількості масштабних платних культурологічних заходів, виступів відомих виконавців, творчих колективів, вистав тощо. Це дало можливість розширити сферу послуг та інтересів, що стали доступними мешканцям міста та гарнізону з одної сторони, та розвивати фінансово-господарську діяльність з метою збільшення надходжень до спеціального фонду з іншої сторони. Зароблені кошти в подальшому використовувалися на підтримання будівлі та внутрішніх приміщень будинку офіцерів в належному стані, для оновлення матеріально-технічної бази, забезпечення власних потреб установи та оплату праці технічних працівників, які утримуються за рахунок власних надходжень.

Протягом 2016 року було проведено ремонт труб холодного водопостачання, ремонт обмостки будівлі, поточний ремонт в 9 приміщеннях, загальною площею 350 м.кв., проведення обслуговування лічильника опалення та часткова заміна електромережі, на що було витрачено 15,3 тис. грн.

Іншим масштабним напрямком роботи 42 гарнізонного будинку офіцерів  у 2016 році було обрано, розвиток культурологічної роботи по військових частинах, полігонах, шпиталях України, а особливо підрозділах Збройних Сил України залучених до виконання завдань в зоні проведення Антитерористичної операції.

Так, протягом 2016 року нашим творчим колективом було організовано 60 концертів в зоні проведення АТО, у військових підрозділах розміщених по населеним пунктам Старобільськ, Щастя, Сєверодонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Бахмут, Покровськ, Костянтинівка, Волноваха, Маріуполь, Краматорськ, Попасна, Авдіївка та інших, робота проводилась по військовим частина ОТУ «Луганськ», «Донецьк», «Маріуполь», як на самій лінії розмежування в передових підрозділах, так і тилових, відведених на 2-гу та 3-ю лінію.  В місцях де було можливо і дозволено військовим керівництво на концерти залучалось місцеве населення.

Все це стало можливе лише завдяки плідній співпраці 42 гарнізонного будинку офіцерів з волонтерським об’єднанням – громадською організацією творча сотня «Рух до перемоги» (голова організації член спілки журналістів України, член спілки письменників України, кавалер ордену «Княгині Ольги», волонтер Оксана Петрівна Радушинська), управлінням соціального-захисту міста Старокостянтинова і управління культури, національностей, релігії та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації.

До складу творчої сотні увійшли працівники 2 працівники 42 гарнізонного будинку офіцерів, також залучаються небайдужі творчі особистості на волонтерських засадах із складу артистів та вокалістів Хмельницької обласної філармонії, військовослужбовець 7-ї бригади тактичної авіації імені Петра Франка, начальник клубу в/ч ПП В2806 к-н Петрук О.О., психолог в/ч ПП В2806 працівник ЗСУ Сахіпов Ф.А., військовослужбовець в/ч А2730 Катерина Колодинська, підтримують нашу роботу, та неодноразово долучалось керівництво та працівники Центрального будинку офіцерів, а саме полковник Євген Блискун, працівники ЗСУ Юрій Звонарь, Ірина Блискун, Володимир Шпудейко, також в концертних програмах брали участь просто не байдужі артисти з різних куточків України. Зі сторони 42 гарнізонного будинку офіцерів, окрім участі працівників культурного сектору, для забезпечення турів надавалось технічне супроводження майном ТЗВ і проводилась логістична робота, яка включала в себе координацію з керівництвом ОТУ, військових підрозділів та безпосереднє супроводження до місць їх дислокації в зоні проведення АТО.

Приділяється постійна увага військовим шпиталям, так у Старокостянтинівському гарнізоні розміщений військовий шпиталь, де проходять лікування та реабілітацію військовослужбовці, які приймали участь у проведенні АТО, колективом 42 ГБО майже щомісяця постійно організовуються культурологічні заходи та програми, до яких окрім працівників будинку офіцерів залучаються і вихованці вокальних студій та танцювальних гуртків, а також творчі колективи міста та району. Також ми не забуваємо відвідувати шпиталі в зоні проведення АТО, так неодноразово наша творча команда організовувала концертні програми у шпиталі міста Покровськ, Часів Яр та поблизу міста Маріуполь.

Про всі ці заходи ми постійно звітуємо на нашій сторінці в соціальній мережі «Фейсбук», на сайтах інтернет видать та засобах масової інформації.

Одним із най масштабнішім заходом в 2016 році було урочистості присвячені 50-й річниці з дня створення 7-ї бригади тактичної авіації імені Петра Франка, військова частина ПП В2806. Заходи проходили в три етапи, перше, це шикування особового складу бригади на стройовому плацу військової частини з внесенням бойового прапору бригади і урочистим проходження, друге, це проходження особового складу по центральній вулиці міста до пам’ятнику військовим льотчикам, біля будинку офіцерів і саме урочисте зібрання та святковий концерт, який відбувся в глядацькій залі будинку офіцерів.

Не залишається поза увагою і громада міста. Колектив 42 ГБО постійно приймає участь у святкуваннях з нагоди державних, професійних свят, культурологічних заходах, які проводяться обласним, районним та міським відділами культури, приймаємо участь у різноманітних конкурсах та фестивалях.

Враховуючи те, що велика глядацька зала 42 ГБО є найбільшою в місті (800 місць), тому саме у приміщенні 42 ГБО проходять концерти відомих артистів, культурних діячів України, таких як: Олег Винник, гурт “Лісапетний батальйон”, Сергій Притула та гумор-шоу “Вар’яти”, учасники 95-го кварталу брати Шумахери, “Фіксі шоу”, Степан Гіга, гурт «Фрістайл», Тіна Кароль, Дзідзьо, ТІК та інші. Загалом протягом 2016 року в 42 гарнізонному будинку офіцерів було проведено 41 культурно-мистецьких заходів.

Протягом року 42 ГБО спільно з Старокостянтинівською гімназією ім.Героя України Сергія Бондарчука, Центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Дошкільним навчальним закладом “Калинонька” проводяться конкурси малюнків “Листи для бійців”, котрі згодом обов’язково знаходили своїх отримувачів під час поїздок до шпиталів, на полігони, і у зону АТО. До 25-ї річниці з дня створення Збройних Сил України в фойє 2-го поверху була розміщена виставка художніх робіт вихованців Старокостянтинівської дитячої художньої школи та учнів загальноосвітніх шкіл міста, яка мала назву «Українська армія очима дітей».

До всіх культурно-масових заходів міста, виступів по військовим частинам гарнізону та шпиталю залучаються наші художні колективи, а саме народний аматорський гурт естрадної пісні “2+3”, дитяча вокально-естрадна студія, танцювальний колектив “Блек Денс Імперіал” створений на базі гуртка сучасного танцю. Всі учасники даних колективів є неодноразовими учасниками, дипломантами, лауреатами конкурсів, фестивалів, змагань різних рівнів.

З метою вшанування українських воїнів – учасників антитерористичної операції на Сході України, волонтерів та громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України, виховання дітей та молоді в дусі поваги до Збройних Сил України, відповідального ставлення громадян до обов’язку Захисника Вітчизни, а також всебічного висвітлення фактів російської агресії проти України в фойє 1-го поверху 42 ГБО створені відповідні тематичні стенди з постійним оновленням інформації, в фойє 2-го поверху розміщені фото військовослужбовців, які за мужність та особисті визначні вчинки були нагороджені керівництвом держави та Міністерства Оборони орденами та державними нагородами.

Також проводиться постійне оновлення інформації на стенді “Міністерство оборони України інформує” з метою якісного та своєчасного висвітлення діяльності Міністерства оборони України, змін у законодавчій базі  та ін..

Вагомий внесок у сфері національно-патріотичного виховання, формування у дітей та молоді активної громадянської  позиції та підтримки престижу Збройних Сил України проводить музей “Воїнів-інтернаціоналістів”, де постійно проводяться екскурсії для учнів навчальних закладів міста та району з проведенням уроків мужності із залученням учасників АТО та переглядом відеоматеріалів про визначні події та героїчні вчинки воїнів-учасників АТО.

На 2017 рік сплановано продовжити культурологічну роботу в військових підрозділах, які виконують завдання у зоні проведення АТО з періодичністю раз на місяць організовувати тури.